Trnavskí matičiari v Zelenči slávili Deň Ústavy Slovenskej republiky

Trnavskí matičiari 1. septembra 2009 putovali do Zelenča. Kolektívny člen MO MS Trnava, folklórny súbor DUDVÁH a jeho mladší súrodenec DUDVÁŽTEK z Križovian došli autobusom.Ďalší členovia  výboru prišli rodinnými autami (Doményovci a Drozdovci ďakujeme). Mgr.Majka Babinčáková na bicykli (viď. foto).

Oslavy začali sprievodom dedinou za doprovodu dychovej hudby.Na čele sprievodu krojovaní hasiči hrdo niesli slovenskú a matičnú zástavu. Pri rezkých tónoch hudby na sklonku krásneho prvého septembrového dňa sa príjemne pochodovalo dolu dedinou(”…tá hudba ohromne povznáša…” zafilozofoval si Janko Vavro zo Špačiniec) k pomníku padlým, kde sme sa poklonili, vypočuli si básničku a tým, ktorí sa obetovali  za našu slobodu, holubári symbolicky vypustili holúbky.

Naša cesta viedla do Tehelne, kde nás už čakali dve vatry. Jedna veľká, symbolická vatra našej zvrchovanosti, druhá menšia, pre deti na opekanie.Po slovenskej hymne predniesol príhovor pán František Tašký, predseda MO MS Zeleneč. Za príhovor zaďakovala  PhDr. Adriena Horváthová, predsedníčka MO MOS Trnava.Spomenula, že na spoločných oslavách sú Trnavčania už siedmy krát. Inšpirovaná príhovorom pripomenula, že…” aj  malá vlasť si zaslúži našu veľkú lásku …”Potom nasledoval kultúrny program, v ktorom vystúpili aj  folklórne súbory  z Križovian.

Obetavou vedúcou folklórneho súboru je Evka Michalková. Neodmysliteľným doprovodom je jej manžel, verný aj folklóru.Hudobný doprovod zabezpečila Soňa Bobeková, učiteľka v ZUŠ Trnava, bytom z Križovian. Jej inšpicientom bol pán Bobek, ktorý pochádza z Linča.Takže, všetko sa vie. 

Nasledovala tretia časť. Zapálenie vatry je každoročne vyhradené pani starostke obce Zeleneč ( vypustenie väčšieho počtu holúbkov žiaľ tentokrát uniklo našej pozornosti a teda aj nášmu fotoaparátu) a vynikajúce občerstvenie z domácich sponzorkých darov pre všetkých prítomných.Nálada bola tradične vynikajúca a svojou účasťou domáci nesklamali.Uź dnes sa tešíme na budúce stretnutie v Zelenči. “Linčané”, vďaka Vám! Dúfam, že priložené fotografie  aspoň trochu priblížia tú skvelú atmosféru. A.Horváthová

DSC01032

DSC01034

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC01035

DSC01036

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC01039

DSC01040

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC01042

DSC01043

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC01045

DSC01046

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC01048

DSC01051

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC01052

DSC01053

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC01054

 

DSC01056